Ziemeļkurzemes muižas

13.07.2024 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 50.00 €
Uzdot jautājumu
Ziemeļkurzemes muižas?v=1716621116

Piedāvājam kopā ar mums izbraukt Kurzemes ziemeļdaļu, apmeklējot turienes muižas. Iespējams, jūs kādās no tām esat jau bijuši, bet noteikti ne visās. Esam izvēlējušies tās, kuras ir vizuāli iespaidīgākās, kā arī tās, kurām “apakšā” ir kāds stāsts….. ne vienmēr šis stāsts ir ar laimīgām beigām… gluži tā pat kā pašu muižu liktenis – no cerībām uz atdzimšanu līdz pat pamestībai un lēnai sabrukšanai. Muižu pašreizējie īpašnieki ir tikpat dažādi kā to rocība vai vēlme tajās ieguldīt savus naudas līdzekļus. Katrā ziņā, pēc šī brauciena, būsiet kļuvuši daudz zinošāki un spilgtiem iespaidiem bagātāki.  

Ziemeļkurzemes muižas:

Plkst. 07:30 izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai) 

Kukšu muiža – (Gut Kurmen) –  minēta jau 1530. gadā. Muižas nosaukums cēlies no brāļu Pētera, Jēkaba un Klāva Kukšu (Kuku) vārdiem. Muiža tiek uzskatīta par izcilu Latvijas muižu arhitektūras paraugu, kur pakāpeniski notikusi sintēze starp baroku un vēlīno klasicismu.

Valdeķu muiža (Waldeck) – ir 1882. gadā celta muižas kungu māja. Vārds Valdeķi nozīmē – meža kakts. 20-tā gadsimta sākumā muiža piederēja Rīgas tirgotājam un sūtnim Eiženam Švarcam. 1931. gadā to stipri nolaistu no tēlnieka Arnolda Dzirkaļa par 45 000 Ls iegādājās izdevējs Antons Benjamiņš, kas to īsā laikā izveidoja par lauku paraugsaimniecību – “Latvijas lauku pērli”. Skaistu ainavu veidoja parks, dīķu kaskāde ar tiltiņiem un paviljoniem. Antons Benjamiņš 1939. gadā mira savā Valdeķu īpašumā.  

Rūmenes muiža (Rumen, Ruhmen) – 1875. gadā Rūmenes un Tilžas muižas par 53 500 rubļiem nopirka barons Viktors fon Disterloe (Düsterlohe), kas lika uzcelt jaunu muižas kungu namu. Tā celta pēc Teodora Zeilera projekta (1876). Muižas kungu māja atrodas pakalnā, tās gala fasādi ar zemāk esošo parku savieno neorenesanses stila kāpņu un terašu sistēma, kas beidzas pie ezera ar mākslīgi veidotu sirds formas saliņu.. Muiža ir privātīpašums, apskatāma no ārpuses.

Dižstendes muiža (Groß-Stenden) – muižas centra senākā daļa ir no 16-tā gadsimta būvētās nocietinātās pils, tautā saukta par Veco pili jeb Bruņinieku pili. Vecā pils atradusies uz nelielas, 0,5 ha mākslīgi veidotas saliņas, būvēta 16-tā gadsimta sākumā. Jaunās muižas kungu ēka celta 19-tā gadsimta sākumā vēlīnā klasicisma stila. Ekskursija vietējā gida pavadībā. 

Pusdienas pie Talsiem.

Nogales pils (Blankenfeld) - celta no 1874-1880-jam gadam kā Firksu dzimtas medību pils, pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta.

1981-jā gadā darbu sāka restauratori. Tika atjaunoti griestu veidojumi un gleznojumi, atjaunota fasāde. Jumtu juma dziedātājs Haralds Sīmanis un dzejnieks Arvīds Ulme, fasādes darbus un iekštelpas restaurēja slaveni mākslinieki. Pils tika gatavota nopietniem kultūras projektiem… pils ir privatizēta – apskatāma no ārpuses.

Dursupes muiža (Gut Dursuppen) – muižas kungu māja celta 1820. gadā, bet pārbūvēta 19-tā gadsimta otrajā pusē. Pārbūves projekta autors ir Teodors Zeilers. Ar muižu saistīti vairāki traģiski notikumi. Par pēdējo no tiem rakstīja -  “traģēdija, kad zināms basketbolists vispirms iešāvis galvā dzīves biedrei un pēc tam nošāvies pats, ir viena no pēdējā laikā visšokējošākajām Latvijā piedzīvotājām traģēdijām.” Muiža ir privātīpašums un apskatāma tikai no ārpuses.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 20:30 

Pieteikšanās ceļojumam

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.
 • Jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 25 EUR avansa iemaksas
 • atlikusī summa – jāiemaksā ne vēlāk kā 3 dienas līdz brauciena datumam
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa;
 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu;
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 40 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss/mikroautobuss) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi

 • Kukšu muiža (ekskursija ar saimnieku) – 4,50 EUR no cilvēka, bērniem līdz 7 g. pa brīvu.
 • Dižstendes muiža (ekskursija ar gidu) – 2,50 EUR no cilvēka
 • pusdienas pie Talsiem ~ 10 EUR