Zemgales muižas

Cena 30.00 €
Zemgales muižas?v=1632584501

Piedāvājam kopā ar mums izbraukt Zemgali, apmeklējot Zemgales muižas. Laiks nav bijis saudzīgs pret šo Latvijas novadu, tam pāri ir gājušas 1905. gada revolūcijas un muižu dedzināšanas liesmas, kā arī Otrā pasaules kara kaujas. Vēlākie padomju gadi arī nav bijuši tie, kas tās saudzē. Tomēr neskatoties uz visu iepriekš minēto, Zemgalē ir iespējams atrast ne tikai interesantus dabas objektus, bet arī liecības no kādreizējo baltvācu baronu godības - muižas. Katrai no tām ir bijis savs liktenis un savs stāsts. Daudzas ir nokļuvušas kārtīgu saimnieku rokās un priecē ar savu krāšņumu, bet citas joprojām gaida savu “princi”, kas tās modinās no pamestības miega un izvedīs “tautās”.  

Zemgales muižas 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 07:15 izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

Gāguļu ozols dižākais ozols Zemgalē, stumbra apkārtmērs 7,95 m. Izcili ainavisks un dižens dižkoks.

Bruknas muiža (Brucken) – muižas cēlāji un īpašnieki līdz 1920. gada agrārajai reformai bija vācbaltu aristokrāti – baroni Korfi. Muižas ansamblis veidots 18. gadsimta vidū, bet pašreizējā, neoklasicisma veidolā tā izveidojas 19. gadsimtā. Tikai Bruknā var redzēt Eiropas dārzu pirmsākuma versiju – Renesnses dārzu. Pašlaik te saimnieko sabiedriskā organizācija “Kalna Svētību kopiena”, kuru vada priesteris Andrejs Mediņš.   

Kulšēnu sēravots – sērūdeņradi saturošais pazemes ūdens pa dziļumā esošajām dolomītu un merģeļu plaisām izplūst virszemē ar acīm redzamu spēcīgu plūsmu. Pēc izplūstošā ūdens daudzuma tas ir lielākais avots Latvijā! Pats avots ir kā neliels dīķītis 7 m diametrā, kura vidū no 2 m dziļas bedres verd izplūstošā ūdens mutulis.

Bornsmindes muiža (Bornsmünde) – no 15. gs. beigām līdz 1920. gadam fon Šepingu dzimtas īpašums. Kungu māja celta ap 1763. gadu. Atrodas pie Lielupes, kur krasta pretējā pusē redzams Jumpravmuižas parks ar mākslīgām pilsdrupām dolomīta klinšu krastā.

Kaucminde (Kauzmünde) – pagājušā gadsimta 20-30. gados pilī tika izvietots mājturības seminārs – savulaik prestižākā mājturības skola Latvijā. Te jaunās sievietes apguva visas tā laika sabiedrības ieskatos sievietei nepieciešamās prasmes. No bijušās godības un klasicisma stilā celtās muižas godības ir palikusi tikai grūstoša ēka...

Bērvircava (Behrs-Wuerzau) – kungu māja celta 1509. gadā, pēc arhitektoniski mākslinieciskās izpētes noskaidrots, ka tā ir vecākā koka kungu māja Latvijā, iespējams, arī Baltijā.  Saglabājušās 17./18. gadsimtu mijā apgleznotās griestu sijas, bet pati māja ļoti bēdīgā stāvoklī, bet mēs vēl varam paspēt to apskatīt.

Pusdienas Elejā (5 eur - zupa/otrais vai otrais/saldais) 

Lielplatones muiža (Groß-Platon) – apskatīsim barona Hāna muižu, gleznaino daudzām teikām apvīto parku, vešūzi, neparasto Mīlestības aleju, kurā liepas stādījis pats barons ar baronesi, un daudzas citas teikām un leģendām apvītas vietas. Pils bēniņos mitinoties spoks, kuru var sastapt vēlās vakara stundās – tad saklausāma durvju klaboņa, soļi un čīkstēšana.  

Abgunstes muiža – kungu māju cēlis barons Johans Frīfrihs fon Mēdems pēc viņa meitas laulībām ar hercogu Pēteri. 1905. gada revolūcijas laikā to nodedzināja, bet 1908. gadā toreizējais muižas īpašnieks grāfs fon Pālens uzsāka jaunas ēkas celtniecību. Pēc Latvijas zemes reformas muižu nacionalizēja, kungu mājas celtniecību par Zaļenieku pagasta līdzekļiem pabeidza 1931. gadā. Pašlaik te saimnieko biedrība “Radošuma meka” – te tiek rīkoti dažādi pasākumi, notiek kāzas un svinības.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 20:00 

Pieteikšanās ceļojumam

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.

 • Jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 15 EUR avansa iemaksas

 • atlikusī summa – 15 EUR jāiemaksā ne vēlāk kā 3 dienas līdz brauciena datumam

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 12 gadu vecumam 25 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi

 • pusdienas - 6 EUR

 • ekskursija vietējā gida pavadībā Lielplatones muižā + vešeriene un veļas namiņš  - 5 EUR

 • Bruknas muiža (ekskursija ar gidu) - 4 EUR