Ventas reģionālais parks - dabas cienītājiem

12.10.2019 Brīvo vietu skaits > 8
Cena 30.00 €
Ventas reģionālais parks - dabas cienītājiem?v=1571524368

Aicinām uz Ventas reģionālo parku Lietuvā, kas aizņem  9610 ha lielu platību. Parka teritorijā zemes virspusē iznāk Mezozoja ēras Juras perioda ieži, kas lielā daudzumā satur dažādas pirms 205 miljoniem gadu dzīvojošu radību fosīlijas. Ventas reģionālais parks var lepoties arī ar lielu skaitu dižkoku un seniem kulta akmeņiem. Viss ceļojuma maršruts iet gar Ventas upi un tās pieteku Virvīti, kas ir lielākā Ventas pieteka Lietuvā. Salīdzināsim kāda Venta ir Lietuvā un kād tā ir mūsu pusē robežai.      

7.30 izbraukšana no Rīgas (autobusu stāvvieta Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai). 

Ventas reģionālais parks – dosimies uz Baltijas mērogā unikālu vietu – Jurakalnu ģeoloģisko izziņas taka – Baltijas mērogā unikāla vieta, jo te var apskatīt  Juras perioda atsegumus Ventas krastā (pazīstami kopš 1925. g.), kuru slāņos atrastas un aprakstītas > 300 dažādas dzīvības formas. Takas malā uzcelts skatu tornis no kura paveras skaista panorāna uz apkārtni un Ventas līkumiem.

Piecpadsmit žuburu liepa – apmēram 150 gadus veca liepa, kuras stumbrs sadalījies piecpadsmit žuburos, no kuriem pašlaik saglabājušies trīspadsmit (viens no tiem guļ uz zemes).

Rudiķu dižozols atrodas netālu no Ventas krasta. Ozola apkārtmērs ir 6,15 m, bet tā augstums 24 metri.

Papiles Juras perioda atsegums ejot pa taku gar Ventas krastu, apmēram pēc 500 metriem nokļūsim pie nojumes zem kuras atrodas neliels atsegums, kurā saskatāmi Juras perioda ieži, kas bagāti ar tā laika fosilijām – pārakmeņtiem tā laika okeāna un jūru radījumiem.

Virvītes un Ventas sateka – šinī vietā veidojas skaists skats uz abām upēm. Virvīte ir lielākā Ventas pieteka Lietuvas teritorijā. Mūs atkal sagaida apmēram 900 m garš pārgājiens gar Virvītes upi uz tās ieteku Ventā. Netālu no abu upju satekas atrodas vēl viens skatu tornis.

Zāļu sievas Jadvigas apmeklējums – sasildīsimies ar zāļu tēju, pakalusīsiemies stāstījumu par dažādām dabā augošajiem augiem un no tiem vārīto tēju īpašībām. Iespēja iegādāties Jadvigas vāktās tējas.

Givoliu pilskalns šis 30x40 m lizmēra un 11 m augstais pilskalns ir bijis apdzīvots līdz 13-jam gadsimtam, kad to visticamāk nopostīja vācu krustneši.

Gudu ūdensdzirnavas – dzirnavas cēluši latvieši – Vilnis un Alvīns Jungi. Otrā pasaules kara beigās tie emigrēja uz rietumiem.

Viekšņu ūdensdzirnavas – ir inženiertehniskās arhitektūras piemineklis, celtas 1897. Dzirnavās tika uzstādīta arī elektroturbīna, kas ražoja elektrību. Virs dzirnavām pāri Ventai 1989. gadā tika uzbūvēts ķēžu gājēju tilts. No tilta paveras skaists skats uz ūdensdzirnavām un upi.   

Melnais (Juodasis) akmens – ģeoloģiskais piemineklis Ventas reģionālajā parkā. Viens no lielākajiem šīs puses laukakmeņiem. Pētnieku atrastais ogļu slānis pie akmens liecina par to, ka te bijusi upurēšanas vieta.

Atgriešanās Rīgā ~ 20:00

Pieteikšanās ceļojumam

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt on-line rezervācijas sistēmā, mūsu mājas lapā: www.celasoma.lv  vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 30 EUR apmērā
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma trīs dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 24 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss atkarībā no grupas lieluma) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

 Ceļojuma cenā neietilpst

 •  stāstījums par zāļu tēju un tējas tase: 3,00 € / 1,00 € bērni līdz 16 gadu vecumam
 • pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi
 • veselības apdrošināšana (var iegādāties CEĻASOMA.LV birojā, vai internetā rezervējot ceļojumu)

 Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

 • LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām;
 • Pases, kas izdotas līdz 2007.gada 19.novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai!

 

Adrese:   Elijas iela 17-356 (3 stāvs), Rīga, LV-1050

Tālrunis: +371 26 444119, 27531959

Licence: Nr. T-2019-11

Nosūtīt ziņu

Facebook Draugiem