Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā

25.07.2020 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 34.00 €
Uzdot jautājumu
Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā?v=1593889196

Piedāvājam šajā jūlija dienā izbaudīt Ziemeļkurzemes interesantākās vietas Sklandraušu svētku laikā, kas tradicionāli, katru gadu, tiek rīkoti Dundagā. Svētki notiks, un sklandrauši būs nopērkami, ja savas korekcijas nebūs ienesis šis savādais "pandēmijas laiks". Bet, ja arī svētki izpaliks, viss pārējais, kas solīts un aprakstīts programmā tiks apmeklēts un izbaudīts. 

Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā  

Ekskursijas programma: 7.00 izbraukšana no Rīgas

 • Valpenes piramīda – šī no apkārtnes laukakmeņiem veidotā piramīda, kuros iekalti  meliorācijas rezultātā iznīcināto apkārtnes māju vārdi, ir kā piemineklis Krišjānim Baronam. To pēc Imanta Ziedoņa ieceres 1990. gadā veidojis tēlnieks Vilnis Titāns.  

 • Liepniekvalka alas (Peldangas alas) – tā ir sarežģīta šauru alu sistēma ar piecām ieejām. Kā jau labirintam pienākas tam ir 5-cas ieejas, bet iekšienē viena liela un divas mazākas telpas, kas savienotas ar tuneļiem. Alu kopgarums sasniedz 70 metrus!   Tās ir lielākās alas Kurzemē. Savulaik tās izmantotas filmas “Maija un Paija” skatu filmēšanai.

 • Dundaga – “Dun-dang ...» skanēja senās pils torņa zvani, un ganuzēns uzminēja: «Dundaga!”
  Brouc šourp un pasrouges, ko dar Zaļe jumprav Dundags pile, paklouses, cik jouk dundžiņ mēl skan, kā mēž žūže. Pasveican krokodill, uzrouj kād lustig danc Dundags svētkes, nosmeķe žogroušs un knapsieriņ un nosnaužes Naudozol paēne. Ja apnīk pa paš centar maistes, ta pajem vellpēd un apmet kād bōgen ap Dundag!

Šodien Dundagā noris sklandraušu (žograušu) festivāls, kad mazā miestiņa ielas un laukumus atdzīvina sklandraušu tirgotāji, amatnieki un visādi citādi svētkos iederīgi cilvēki un pasākumi. Nogaršosim un iepirksim vietējos gardumus, kā arī izbaudīsim svētku atmosfēru.

Ko var apskatīt Dundagā?: Dundagas pili ar parku, kurā joprojām aug Naudas ozolspieminekli latvietim – austrālija krokodilu medniekam (Krokodils Dandijs personāžam), Dakterleju ar Dakterlejas svētavotu.

 • Āžu stāvakmens – “eventuāla sena kuršu un lībiešu robežzīme”, “iespējams megalītiskās kultūras piemineklis” – vienīgais saglabājies akmens no izpostītas senču svētvietas, kas iezīmēja arī Zilo kalnu kraujas ģeometrisko centru. Tajā izveidotās bedrītes liecina par senu kultakmeni. Āžu nosaukums akmenim dots sakarā ar tuvējām Āžu mājām.

 • Šlīteres bāka -  nostāsti par laupītāju Dāvidu, kurš kurinājis malduguni Šlīteres Zilo kalnu virsotnē, lai ievilinātu kuģus piekrastes sēkļos, piešķir bākas atrašanās vietai īpašu pievilcību. Bāka atrodas ~ 6 km no jūras Zilo kalnu kraujas malā. Tā ir otra vecākā navigācijas būve Latvijā, kas celta 1849. gadā, bet par īstu bāku kļuva tikai 1961. gadā. Līdz tam tā bija kā dienas zīme – tornis bez gaismas signāla. Mums būs iespēja uzkāpt 26 m augstajā tornī un no 102,2 metru augstuma palūkoties uz Šlīteres mežiem un Lībiešu krastu, kas paliek tur lejā...    

 • Rīgzemju ozols – resnākais ozols Ziemeļkurzemē (9,6 m) un otrais resnākais Baltijā. Tam sen jau vairs nav galotnes un visā stumbra garumā ir plata zibens radīta rēta. Pārskatāmā attālumā no tā ir divi “dēli”, kas arī ir dižkoki ar stumbra apkārtmēru virs 5 metri.

 •  Puiškalns – viens no dižākajiem Ziemeļkurzemes pilskalniem. Jau 1809.g. ceļojuma piezīmēs minēts, ka kalna plakumā atradies vidēji liels akmens, kas pēc formas līdzinājies cilvēkam. Pie tā vietējie iedzīvotāji esot upurējuši. Puiškalna nosaukuma izcelšanās skaidrojums saistīts ar minēto akmens tēlu, ko esot saukuši par «puisi». Veiksim nelielu ~ 3 km garu pastaigu uz pilskalnu, kā arī nokāpsim līdz tā pakājē plūstošajai kaļķupei izbaudot smilšakmens atsegumu krāšņumu tās krastos.

 • Bīlavu velna laiva – Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur saglabājusies seno skandināvu apbedījuma vieta. Senkapi veidoti no lieliem laukakmens krāvumiem laivas formā. To platums ir apmēram 3 metri, bet garums sasniedz gandrīz 16 metrus.

 • Valdemārpils un Sasmakas eku liepa – resnākā dižliepa Latvijā: apkārtmērs 8,60 m. Domājams, ka tā ir arī pati dižākā liepa Baltijas valstīs. Pēc nostāstiem, liepa it kā esot bijusi sens kulta koks, Elku liepa, un tās vecums varētu būt ap 400–500 gadu.

Ierašanās Rīgā ap 21.00

Pieteikšanās ceļojumam

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt online CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 34 EUR apmērā
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma desmit dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
 • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā desmit dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

Atlaides

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 28 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss atbilstošs grupas lielumam) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

 • ieejas biļete Šlīteres bākā: 1,20 EUR/ 0,60 EUR