Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā

Cena 35.00 €
Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā?v=1632585625

Piedāvājam šajā jūlija dienā izbaudīt Ziemeļkurzemes interesantākās vietas Sklandraušu svētku laikā, kas tradicionāli, katru gadu, tiek rīkoti Dundagā. Svētki notiks, un sklandrauši būs nopērkami, ja savas korekcijas nebūs ienesis šis savādais "pandēmijas laiks". Bet, ja arī svētki izpaliks, viss pārējais, kas solīts un aprakstīts programmā tiks apmeklēts un izbaudīts. 

Uz Ziemeļkurzemi Sklandraušu svētku laikā  

Ekskursijas programma: 7.00 izbraukšana no Turgeņeva ielas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai, Rīgā

 • Valpenes piramīda – šī no apkārtnes laukakmeņiem veidotā piramīda, kuros iekalti  meliorācijas rezultātā iznīcināto apkārtnes māju vārdi, ir kā piemineklis Krišjānim Baronam. To pēc Imanta Ziedoņa ieceres 1990. gadā veidojis tēlnieks Vilnis Titāns.  

 • Liepniekvalka alas (Peldangas alas) – tā ir sarežģīta šauru alu sistēma ar piecām ieejām. Kā jau labirintam pienākas tam ir 5-cas ieejas, bet iekšienē viena liela un divas mazākas telpas, kas savienotas ar tuneļiem. Alu kopgarums sasniedz 70 metrus!   Tās ir lielākās alas Kurzemē. Savulaik tās izmantotas filmas “Maija un Paija” skatu filmēšanai.

 • Dundaga – “Dun-dang ...» skanēja senās pils torņa zvani, un ganuzēns uzminēja: «Dundaga!”
  Brouc šourp un pasrouges, ko dar Zaļe jumprav Dundags pile, paklouses, cik jouk dundžiņ mēl skan, kā mēž žūže. Pasveican krokodill, uzrouj kād lustig danc Dundags svētkes, nosmeķe žogroušs un knapsieriņ un nosnaužes Naudozol paēne. Ja apnīk pa paš centar maistes, ta pajem vellpēd un apmet kād bōgen ap Dundag!

Šodien Dundagā noris sklandraušu (žograušu) festivāls, kad mazā miestiņa ielas un laukumus atdzīvina sklandraušu tirgotāji, amatnieki un visādi citādi svētkos iederīgi cilvēki un pasākumi. Nogaršosim un iepirksim vietējos gardumus, kā arī izbaudīsim svētku atmosfēru. (pēc jaunākās informācijas no Dundagas novada domes - 2021. gada Sklandraušu svētki ir atcelti, brauciena programma no tā nemainās! Sklandrauši ir pasūtīti un tiks izgatavoti speciāli mūsu grupai!).   

Ko var apskatīt Dundagā?: Dundagas pili ar parku, kurā joprojām aug Naudas ozolspieminekli latvietim – austrālija krokodilu medniekam (Krokodils Dandijs personāžam), Dakterleju ar Dakterlejas svētavotu.

 • Šlīteres bāka -  nostāsti par laupītāju Dāvidu, kurš kurinājis malduguni Šlīteres Zilo kalnu virsotnē, lai ievilinātu kuģus piekrastes sēkļos, piešķir bākas atrašanās vietai īpašu pievilcību. Bāka atrodas ~ 6 km no jūras Zilo kalnu kraujas malā. Tā ir otra vecākā navigācijas būve Latvijā, kas celta 1849. gadā, bet par īstu bāku kļuva tikai 1961. gadā. Līdz tam tā bija kā dienas zīme – tornis bez gaismas signāla. Mums būs iespēja uzkāpt 26 m augstajā tornī un no 102,2 metru augstuma palūkoties uz Šlīteres mežiem un Lībiešu krastu, kas paliek tur lejā...    

 • Mazirbe (Irē) – dokumentos pirmo reizi minēts 1387. gadā un izvietojies netālu no Mazirbes upes (Irē joug) grīvas. Veco laivu kapsēta, kas radusies pēc 1960-tā gada, kad robežsargi neļāva vecās laivas sadedzināt krastā, kā senāk tas tika tradicionāli darīja Līgo vakarā. Lībiešu tautas nams, kas atklāts 1939. gadā. Mazirbes jūrskola, kurā vietējie jaunieši varēja iegūt kapteiņu un stūrmaņu diplomus. Mazirbes baznīca un Vecie kapi, kuros apglabāts mācītājs-vilkacis un Vecais Taizels. Mēra akmeņi.   

   

 •  Kolka (Kūolka) un Kolkasrags Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, vieta, kur vērojama Baltijas jūras un Rīgas jūras līča viļņu saduršanās. Rags kā sēklis zem ūdens turpinās vēl 6 km garumā, virs kura ūdens ir tikai 0,5 – 3 m dziļš.

 • Roja vieta, kur Rojas upe ietek Rīgas jūras līcī. Te dienas nobeigumā ir iespējams iegādāties gardākās plātsmaizes Kurzemē! Burkānu plātsmaize, rabarberu plātsmaize, biezpiena plātsmaize, drumstalu plātsmaize utt. Pēc pasūtījuma iespējams pieteikt arī gardus sklandraušus.

Ierašanās Rīgā ap 21.00

Pieteikšanās ceļojumam

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt online CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 35 EUR apmērā
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma desmit dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
 • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā desmit dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

Atlaides

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 28 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss atbilstošs grupas lielumam) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

 • ieejas biļete Šlīteres bākā: 2 EUR/ 1 EUR (pensionāri, skolnieki)
 • sklandrausis ~ 1,50 EUR