Palangos Stinte 2020 – salakas svētki Palangā un Dzintara sauna!

08.02.2020-09.02.2020 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 90.00 €
Uzdot jautājumu
Palangos Stinte 2020 – salakas svētki Palangā un Dzintara sauna!?v=1579792719

„Palangos stinta" ir festivāls, kurš kopš 2003. gada katru gadu notiek Palangā.  Tas ir veltīts nelielai zivtiņai salakai, jeb lietuviski stintei, kas atpeld tieši februārī, lai nārstotu Baltijas jūrā. Galvenā pasākuma norises vieta ir J.Basanavičiaus gatve – galvenā Palangas gājēju iela.
Svētki sagaida ar pēc gurķiem smaržojošām, dažādos veidos pagatavotām stintēm, iespēju piedalīties dažādos konkursos, vērot stinšu gatavošanu uz grila un nogaršot zivju zupu.
Nakšņosim un relaksēsimies  aiz
pagājušā gada novembrī Lietuvā atklātajā, pilnīgi jaunajā SPA un viesnīcas kompleksā ar ģeotermālajiem ūdeņiem, kas nāk no 2400 m dziļuma, ar veselu virkni baseinu, piršu utt., kā arī pasaulē lielāko un vienīgoDZINTARA saunu pasaulē, kuras veidošanā izmantotas 3 t dabīgā Baltijas jūras dzintara.

Palangos Stinte 2020 - salakas svētki Palangā un Dzintara sauna! 

8.00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai).

Palanga – Lietuvas jūras piekrastes pērle, kūrorts kopš 19.gs.sākuma, “Lietuvas vasaras galvaspilsēta”. Saulainu dienu te ir divreiz vairāk kā citos Lietuvas kūrortos. Te atrodas tādas tūristu iecienītas vietas kā Dzintara muzejs, Palangas botāniskais parks, Birutes kalns, statujas “Egle – zalkšu karaliene”, skulptūra “Jūrate un Kastītis” un viens no pilsētas simboliem - Palangas mols. 

Stinte 2020 svētku baudīšana – svētki sagaida ar pēc gurķiem smaržojošām, dažādos veidos pagatavotām stintēm. Tā ir nelielai zivtiņai salakai, jeb lietuviski stinte, kas atpeld tieši februārī, lai nārstotu Baltijas jūrā.

Zivju zupa, ceptas stintes, stinšu ikri bundžās, kūpināti nēģi, zuši, butes utt., karstvīns, dažādi amatnieku izstrādājumi, folkloras kopas un  visdažādākie priekšnesumi – tas ir „Palangos stinta"  festivāls, kurš kopš 2003. gada katru gadu notiek Palangā.  Neiztrūkstošs ir lietuviešiem tradicionālais karstais alus, kurš tiek karsēts turpat uz vietas lielos katlos uz atklātas uguns. Visur lej zivju zupu un grilē festivāla galveno vaininieci – stinti.

Svētkos aktīvi piedalās tautas mākslinieki, amatnieki un suvenīru tirgotāji. Tirgotāji piedāvā sākot no Himalaju sāls, beidzot ar lietuviešu podnieku izstrādājumiem no māla. Arī starp amatnieku izstrādājumiem pamanāmi ar zivju tēmu saistīti motīvi un izstrādājumi.

Atostogu parkas- SPA viesnīca ar ģeotermālajiem baseiniem. Ūdens tajā nāk no 2400 m dziļurbuma. Iekārtošanās SPA centrā iespējama sākot no plkst. 16:00.

SPA komplekss piedāvā apmeklēt: 9 iekštelpu baseinus, Sporta baseinu (25 m), kurā katru dienu bez maksas var piedalīties akvatreniņos, 2 hidromasāžas baseinus, 1 nelielu baseiniņu ar gaisa masāžām, 2 āra baseinus (pieejami arī ziemā), baseins ar velotrenažieriem un Kneipa celiņš u.c.

Pirtis: infrasarkanā, tvaika, sāls sauna, gan tradicionālā lietuviešu pirts “Perene”, arī āra pirtisun aromātiskā “Riauška”, maksas pirts: “Jūros mūšoje”.
Iespēja apmeklēt arī pirts rituālus (saskaņā ar viesnīcas programmu). 

Kompleksa piedāvājuma “nagla” ir 2018. gada 7. novembrī atklātā pasaulē pirmā dzintara sauna Saule, kuras veidošanā ieguldīti 100 000 € un 3 t dabīgā dzintara no Baltijas jūras!

Pasaulē ir pirtis, kurās ir atsevišķi dzintara elementi, bet šajā pirtī izmantots milzīgs daudzums dzintara – ar to noklātas sienas, griesti un lāvas. Pirti jau nodēvējuši par par “pazudušo dzintara istabu”.

Veidojot šo pirti, tika iesaistīti zinātnieki, lai dzintars tiktu pareizi izmantots un atrašanās telpā uzlabotu veselību – līdz noteiktai temperatūrai uzsilušais dzintars izdala dzintara skābi, kas ir nepieciešama katra cilvēka organismam. Pirtī iesaka pavadīt ne vairāk kā 30 min, ar ko pietiek, lai saņemtu maksimālo labumu. Pirts pozitīvi ietekmē nervu sistēmu un mazina stresu. To iesaka apmeklēt pusaudžiem un bērniem.

Dzintara pirts apmeklējuma maksa: 3 €/pers.

SPA komplekss atvērts līdz plkst. 22:00

Vakariņas iespējams nobaudīt viesnīcas restorānā “Parko virtuvele” (no 12 €/pers.)

2. diena: Brokastis viesnīcā (zviedru galds). Izbraukšana ap 11:00

 • Telši Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem Mastis ezera krastos tiek dēvēta par vienu no skaistākajām Lietuvā. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās Telšios upītes, kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Iepazīsim pilsētas vēsturisko centru, apskatīsim amfiteātri, kur vasarās tīek rīkoti dažādi pasākumi, izstaigāsim Mastis ezera prominādi, kas ir viena no modernākajām Baltijā.
 • mājupceļā Šauļu AKROPOLIS – iespēja iepirkties un ieturēt maltīti.


  Atgriešanās Rīgā ~ 19:00 

 Pieteikšanās ceļojumam

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Rīgā, Elijas ielā 17-356 (3-šais stāvs);
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 90 EUR apmērā
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot

 Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu;
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

 Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 80 EUR
 • piemaksa, ja vēlaties vienvietīgu numuru viesnīcā – EUR 20

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi
 • ekskursija Telšos
 • brokastis viesnīcā (zviedru galds)
 • 4 h SPA ģeotermālo baseinu un saunu apmeklējums 

Ceļojuma cenā neietilpst 

 • pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

 • LR pilsoņa/nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19.novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām vai derīga ID karte;
 • Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai!