Neparastā Vidzemes jūrmala

14.04.2019 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 28.00 €
Uzdot jautājumu
Neparastā Vidzemes jūrmala?v=1550716378

Maršruts jūras un pastaigu svaigā gaisā cienītājiem!
Jūra ir skaista visos gadalaikos, katrā laikā tai piemīt īpašas krāsas. Tā var būt gan ļoti mierīga, gan vēju satrakota. It kā tas ir tas pats Rīgas jūras līcis jeb Mazjūra gan pie Rīgas, gan Ainažos, tomēr piekrastē ainavas ir tik dažādas – gan stāvi krasti un smilšu pludmales, gan krasti ar pļavām līdz ūdens līnijai, akmeņainas pludmales un smilšakmens klintis.

Ekskursijas programmā: 

Plkst. 08:00 izbraukšana no Rīgas (autobusu stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva iela) 

Pirmā pietura būs Saulkrastos, pilsētā, kurai pieder 17 km gara jūras piekraste, īsta dabas pērle ar daudzveidību no dziedošajām smiltīm Lilastē līdz akmeņainai piekrastei Zvejniekciemā.  Apstāsimies pie Baltās kāpas un pa ierīkotu taku uzkāpsim tajā, lai vērotu lielisku skatu uz jūru un Inčupes ieteku no 18 m augstuma. Šeit uzņemti skati vēsturiskajām Rīgas kinostudijas mākslas filmām "Kā gulbji balti padebeši iet" (1956) un "Nauris" (1957). 

Katrīnas liepas - 1764. gadā Krievijas imperatore Katrīna II pagodināja Igauniju un Vidzemi, ceļojot no Pēterpils uz Rīgu. Ķeizariene vēlējās pārliecināties, vai arī Vidzemes guberņā joprojām ir zemnieki, kuri neprot lasīt un rakstīt, un vai tos var pirkt un pārdot. Skaistā Pabažu jūrmala pie Baltās kāpas, kur Katrīna II atpūtusies un peldējusies jūrā, viņu iedvesmojusi, un šajā vietā imperatore iestādījusi divas liepas, kuras apskatāmas vēl šodien. Vēlāk vieta, kur Katrīna peldējusies, nosaukta viņas vārdā – Katrīnbāde 

Vides dizaina parks - te apskatāmi vairāki interesanti vides objekti, kas mudina ieklausīties un ieskatīties dabā vērīgāk, piemēram, Ežu mamma Frīda un zaķis Fredis draudzīgi mudina apmeklētājus nemēslot, kā arī doties dabā klusi – netrokšņojot 

Velosipēdu kolekcija - Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kas ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā. 

Lielais Lauču akmens - Cauri Saulkrastiem un Zvejniekciemam, garām Skultes ostai pie Aģes ietekas, dosimies tālāk uz akmeņaino Skultes pludmali pie akmens, kas iekļauts valsts dabas pieminekļu sarakstā - 1853. gada pavasarī ledus blīvēdamies izstūmis akmeni no jūras. Ir zināms, ka Lauču akmenim piemīt īpašas spējas. 

Veczemju klintis un Vitrupes ieteka – turpinot ceļu garām Duntes Minhauzena muzejam un parkam, Liepupes baznīcai dosimies tālāk uz Veczemju klintīm, kas ir 480 m gara smilšakmens klinšu siena pašā jūras krastā, ar daudziem ciļņiem un ierobiem, nišām un alām. Līdz 2005. gada janvāra vētrai klinšu garums bija gandrīz trīs reizes mazāks.  

Salacgrīva - pie Salacas ietekas jūrā izstaigāsim promenādi un apskatīsim bāku. Promenādi izbūvēja, lai pasargātu Salacas krastu no erozijas. Bāka savulaik tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai Šodien bāka pilda pilsētas neoficiālā simbola pienākumus un ir kā vietējais Laimas pulkstenis – tā ir vieta, kur tikties 

Ainažu pludmale - tālākais piekrastes ziemeļu punkts ar randu pļavām, Ziemeļu molu, Krišjānim Valdemāram veltīto piemiņas akmeni “Baltā saule” un citām vietām, kas ir kā Ainažu vizītkarte - veco Ainažu bāku, Veides pili, Sv. Arsēnija pareizticīgo baznīcu, taču kaut kas ir jāatstāj arī citām reizēm.. 

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:00

 

Svarīgi!  Pusdienošanu kafejnīcās neplānojam – ņemam līdzi maizītes un tēju/kafiju termosos! Ja nu būsim ļoti, ļoti nosaluši un izsalkuši – apstāsimies Salacgrīvas bistro “Pasēdnīca”.  

Pieteikšanās ceļojumam 

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs, ir lifts), Rīgā.

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 14 EUR avansa iemaksas

 • atlikusī summa – 14 EUR jāiemaksā līdz brauciena datumam

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma 

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides un piemaksas 

 • ceļojuma cena bērniem līdz 12 gadu vecumam 20 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst 

 • transporta pakalpojumi (autobuss/mikroautobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi 

 • Saulkrastu Velosipēdu muzejs -  pieaugušajiem 2,50 EUR, skolēniem – 1,50 EUR


Skatīt komentārus (0)
Pievienot komentāru
Nav pievienots neviens komentārs!