Malēnija un Cesvaine

Cena 34.00 €
Malēnija un Cesvaine?v=1620336678

Piedāvājam kopīgi doties uz Malēniju vai Malienu. Ja nu gadījumā kāds nezina, kur tas ir, tad paskaidrojam, ka par Malēniju mēdz dēvēt Vidzemes ziemeļaustrumu novadus, kur cilvēki runā malēniešu izloksnē. Malēnieši lācenes sauc par kuomenēm, mušas par bakstēm, pieliekamais kambaris ir – kabūzis. Malēnijā kasa un kaltē sienu, grīž molku, laupa kartupeļus un cep zaļu (jēlu) gaļu.  Tieši Malēnijā atrodas Latvijas ziemeļpols – Alūksne.

Brīvu vietu nav!

Malēnija un Cesvaine

Ekskursijas programmā:

Plkst. 07:15 izbraukšana no Rīgas (no autobusu stāvvietas Gogoļa ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

Rīta kafijas pauze Smiltenē

Ape – viena no mazākajām Latvijas pilsētām. Pilsēta atrodas ielejā, Vaidavas upes un priežu ieskauta. Pilsētā un apkārtnē ir daudz skaistu vietu - Vaidavas upe, ezeri, Raganu klintis un Lielanšu grava, daudz dižkoku un vairāki savdabīgi koki. Vasarā pilsēta slīgst ziedot un zaļumos, jo šeit daudz koku un krūmu. Te godā vēsturi, atceras savus  izcilākos ļaudis – Elīnu Zālīti, Dāvi Ozoliņu, Linardu Laicenu...

Apskatīsim Eiropas dižākos vītolu, Raganu klintis un romāna “Agrā rūsa” autores Elīnas Zālītes mājas.

Opekalna baznīca – visaugstāk virs jūras līmeņa esošā baznīca Latvijā (235 m). Tās pamati atrodas gandrīz divas reizes augstāk nekā Pēterbaznīcas torņa smaile!

Dēliņkalna skatu tornis – tā ir Alūksnes augstienes augstākā virsotne – 272 m virs jūras līmeņa, kur uzbūvēts 27 m augsts skatu tornis. Uzkāpjot tajā visa ZA Latvija un DA Igaunija dus pie mūsu kājām. Ziemeļos pie apvāršņa paceļas Munameģis, rietumos Apekalns, bet austrumos tumšie Latgales sili.  

Alūksne – pilsēta, kur kādreiz atradies viens no Livonijas svarīgākajiem cietokšņiem aizsardzībai pret Kreiviju – Alūksnes pils. Te vācu mācītājs Ernests Gliks ir paveicis vienu no sava mūža nozīmīgākajiem darbiem – latviešu valodā iztulkojis Bībeli. Te atrodas 11 lielākais latvijas ezers – Alūksnes ezers. Te atrodas nostāstiem un leģendām apvītais Tempļa kalns. Aplūkosim visus no nosauktajiem objektiem.

Pusdienu pauze Alūksnē.

Ates dzirnavas – muzeja unikalitāte ir tā, ka vienkopus atrodas Latvijas brīvvalsts laikā darbinātā lauku tehnika, zirgu inventārs, vairāki desmiti iekšdedzes motori, amatnieku darba rīki un citi lauku cilvēka darba rīki. Muzeja krājuma pamatā ir Ates muzeja veidotāja Viktora Ķirpa personīgā kolekcija ar kultūrvēsturisku nozīmi. Laika gaitā izveidots muzeja komplekss ar 11 ēkām – ēka “Laidars”, pirts, smēde, ratnīca, klēts, rija, saimes māja un šķūnis, kas rada lauku sētas iespaidu. Daļa no šīm ēkām saglabājušās no muižas laikiem – pirts, smēde un šīm ēkām ir vairāk nekā 100 gadi.

Cesvaine – mājupceļā apskatīsim vienu no skaistākajām Latvijas pilīm (eklektisma stils), ko pils saimnieks Ādolfs fon Vulfs esot uzdāvinājis savai sievai. Pēc arhitekta H. Grīzebaha projekta amatnieki, to uzcēla laikāno 1893. - 1896. g. 

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:00

 Pieteikšanās ceļojumam

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 17 EUR avansa iemaksas

 • atlikusī summa – 17 EUR jāiemaksā līdz brauciena datumam

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot

 Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

 Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 16 gadu vecumam 28 EUR

 • ieeja Ates dzirnavu muzejā - 3 EUR (pieaugušais), 2 EUR (pensionārs), 1 EUR (skolnieks)

 • ieejas biļete Cesvaines pilī - 2 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

 • ekskursija vietējā gida vadībā Cesvaines pilī

Adrese:   Pilsoņu iela 5-4, Rīga, LV-1002

Tālrunis: +371 26 444119, 27531959

Licence: Nr. T-2019-11

Nosūtīt ziņu

Facebook Draugiem