Lietuvas muižas

28.05.2022 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 40.00 €
Uzdot jautājumu
Lietuvas muižas?v=1652856053

Piedāvājam doties pie mūsu kaimiņiem lietuviešiem, apmeklējot dažas no tuvākajām un skaistākajām Lietuvas muižām. To likteņi vēstures līkločos ir bijuši dažādi, bet šobrīd tās gaida apmeklētājus, lai dalītos ar visu to skaistumu, ko spēj dot. Arī apmeklējuma laiks – dabas mošanās pēc pavadītās ziemas – ir ļoti piemērots šim braucienam. Iespējams, jūs uzzināsiet daudz jauna par mūsu brāļu tautu – lietuviešiem.

Lietuvas muižas: 

Plkst. 07:15 izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

Ilzenbergas muiža – vēlīnā klasicisma stila muiža atrodas vien pāris simtu metrus no Latvijas robežas. Muižas ēka ir atjaunota, labiekārtots ezera krasts, dīķi, 15 ha plašais angļu ainavu stila parks, uzbūvēts tilts uz Mīlestības salu (ar to saistās romantiska leģenda par mīlniekiem Ilzi un Jāni), bet muižas laukos un apkārtnē izveidota Baltijā lielākā biodinamiskā saimniecība. Ekskursija pa muižu un produktu iegāde bioloģiskajā saimniecībā.

Rokišķu muiža – bijusī grāfu Tīzenhauzenu muiža, kurā ir saglabājušās 16 autentiskas ēkas un milzīgs parks ar dīķiem. Tā atspoguļo Lietuvas arhitektūras stilu evolūciju no baroka un klasicisma līdz pils interjerā atpazīstamajām modernisma arhitektūras formām. Aiziesim arī līdz iespaidīgajai sarkano ķieģeļu Sv.Matīsa baznīcai, kuras celtniecība un iekārtošana izmaksāja grāfiem 1 000 000 zelta rubļu!  

Pusdienas Rokišķos.

Taujenes muiža – Taujenas muiža  uzbūvēta XVI gs. otrajā pusē.  XVIII gs. beigās muižas īpašnieks bija grāfs Benediktas Marikonis, kas 1785. gadā bija precējies ar M.Radvilaiti un saņēmis muižu kā sievas pūru. 1802. gadā  pēc Pjiera- de- Rossi projekta, grāfs uzcēla klasiskā stila muižu, kā arī izveidoja angļu stila parku, kurš starpkaru laikā bija vislielākais dārzs Lietuvā. Pēc B.Marikonisa nāves muiža, līdz pat padomju varas atnākšanai, atkal piederēja Radziviliem. 

Lenas – Lietuvas pirmskara prezidenta Antanas Smetonas dzimtā vieta un baznīca.

Užugires muiža – muižu Lietuvas prezidentam Antanam Smetonam uzdāvināja tauta. Kad bija savākta ievērojama naudas summa prezidenta 60. dzimšanas dienas jubilejai, tika iegādāti 80 hektāri zemes, un tajā laikā slavenais arhitekts Felikss Vizbars Ukmerģes rajonā, gleznainajā Lēna ezera krastā, uzprojektēja modernu divstāvu ēku. Prezidenta gars Užugires muižā joprojām ir dzīvs.   

Mājupceļā iebrauksim Paņevežos, lai nopirktu kādu lietuviešu našķi – konfektes ar linsēklām, kūpinātu vai ceptu biezpiena sieru, vītinātu gaļu utt.  

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 20:00 

Pieteikšanās ceļojumam

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.

 • Jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 20 EUR avansa iemaksas

 • atlikusī summa jāiemaksā ne vēlāk kā 3 dienas līdz brauciena datumam

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 25 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss/mikroautobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi

 • ekskursija Ilzenbergas muižā: 13 EUR/ 11 EUR

 • ekskursija Rokišķu muižā: 5 EUR/ 2,5 EUR

 • Taujenes muižas apmeklējums: 6 EUR

 • ekskursija Užugires muižā: cena tiek precizēta

 • pusdienas Rokišķos: ~ 6-8 EUR