Latgale - pierobeža (no Piedrujas līdz Zilupei)

Cena 95.00 €
Latgale - pierobeža (no Piedrujas līdz Zilupei)?v=1632584384

Šoreiz mūsu piedāvājumā ir Latgales pierobeža, par kuru runā, ka tur skatās tikai Krievijas TV, ka tur nelegāli ES teritorijā mēģina iekļūt vjetnamieši un, ka tur esot garas automašīnu rindas uz robežas. Bet lai arī ko runātu, te ikdienas dzīve rit savu gaitu, dzīvo cilvēki, norit saimnieciskā darbība, tiek uzņemtas filmas un audzētas melones. To visu papildina Latgales fantastiskā daba – kalni, ezeri un dzīvnieku valsts. Savu artavu “smeķa” braucienam piešķirs Pierobežas zona un tās īpašais caurlaižu režīms – kārtībai jābūt, kā teiktu vācieši. Visiem, kas to vēlas izbaudīt - uz tikšanos braucienā!    

Latgale - pierobeža (no Piedrujas līdz Zilupei)

Pieteikšanās braucienam noslēgta!

1.diena – izbraukšana 7:15 no Rīgas (Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

 • Maizes ceptuve Liepkalni „Liepsalas” pie Pļaviņām – kafijas pauze ar iespēju iegādāties maizes ceptuves produkciju - tikko ceptu, karstu, smaržīgu un ļoti garšīgu maizi!

Priedaines skatu tornis Krāslavā – no 32 m augstuma palūkosimies uz Daugavas loku sākumu, mežiem pie Daugavas, Krāslavas koka mājiņām un baznīcu smailēm.

Piedruja – atrodas Daugavas krastā pie robežas ar Baltkrieviju. Pilsēta sastāv no divām daļām – Piedrujas un Aleksandrovas, kuras atdala centrālā iela. Te atrodas Daugavas akmens, uz kura Daugavas vārds iekalts septiņās valodās. 

Pusdienas – pusdienas ar vietējiem gardumiem (zupa, otrais, siera plate, kliņģeris, kafija/tēja). Cena: 10 eur/pers. 

Laimes muzejs Indrā – te ierīkota mūsdienīga ekspozīcija par Laimes sajūtām. Te var radoši darboties, plēst traukus, uzkāpt tornī, palūkoties uz pasauli caur dažādu krāsu brillēm. Muzeja uzdevums nav sniegt atbildi uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet rosināt cilvēkos pozitīvas emocijas, ļauties iespaidiem, radīt, iedvesmot un meklēt katram savu atbildi uz šo jautājumu. Laime ir tik dažāda! 

Draudzības kurgāns – 1959. gadā Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas saskares punktā, par godu tautu draudzībai Otrajā pasaules karā, tika uzbērts apmēram trīs metrus augsts uzkalns. Uzkalna virsotnē aug ozols - tautu draudzības simbols. Uz kurgānu no katras valsts ved koku alejas. Pirms pagrieziena uz kurgānu, Austras koks – tēlnieka Viļņa Titāna darbs, kas veltīts valsts 80. gadadienas atcerei. 

Ķiskina kalns - nokļūsim Vecslabadā, kur celiņš uzved paugura virsotnē, no kura paveras burvīgs skats uz visām pusēm, t.sk. uz Istras ezeru, Dziļezeru un Audzeļu ezeru. 

Viesnīca Ludzā vai Rēzeknē

2.diena. Brokastis viesnīcā.

Ludza - senākā Latvijas pilsēta! Tā pirmo reizi dokumentos minēta 1177-jā gadā. Izstaigāsim pilsētas vēsturisko centru – Livonijas ordeņa pilsdrupas, katoļu un pareizticīgo baznīcas, saules pulkstenis, Māras zemes karalienes – Dievmātes skulptūra, pilsētas 800.g. jubilejai veltīts piemiņas akmens utt.

Opuļu svētavots  ir Latvijā vienīgā pareizticīgo kulta vieta. Tā atrodas meža ieskautā apvidū pašā Krievijas pierobežā. Pie avota iekārtota īpaša vieta, kur iepriekš saskaņojot, var iegremdēties avota ūdenī. Kā lūgšanu vieta, atjaunota Opuļu kapliča. Katru gadu 21. septembrī svinīgā svētceļojumā uz avotu dodas ticīgie no dažādām Latvijas un Krievijas pierobežas draudzēm.

Zilupe -atrodas galējos Latvijas austrumos, 3 km no Krievijas robežas. Pilsēta sākusi veidoties uz barona Rozena zemes Pasienes pagastā. Sakarā ar dzelzceļa līnijas būvi. Laikmetu gaitā tā vairākkārt mainījusi savu nosaukumu (Розеново, Sīnuoja). Tā ir daudznacionāla un daudz konfesionāla. Veiksim ekskursiju pilsētā, iepazīstot tās pašreizējo dzīvi un rosību.

Pasienes baznīca – te atrodas viena no krāšņākajām Latgales katoļu baznīcām - Sv. Dominika katoļu baznīca, kas celta 1761. g. savdabīgā poļu baroka stilā ar izcilām arhitektūras un mākslas vērtībām. Dievnams sākotnēji būvēts kā dominikāņu klostera baznīca. Baznīca ir maz pārveidota, šeit joprojām saglabājies krāšņais poļu baroka interjers, ko veidojuši 18. gs. vietējie un ārzemju meistari. Ieteicams ziedojums ~ 1 eur.

Sibīrijas ciems – vietā ar skaistu, kaut skarbu ainavu režisors Viesturs Kairišs atradis senu, pussabrukušu guļbaļķu koka ēku saimniecību ar šķūni. Vide papildināta ar vairākām zemnīcām, barakām un mulāžas tipa ēkām, lai radītu Sibīrijas ciema iespaidu. Filmā “Melānijas hronika” te uzņemtas Sibīrijas ainas.

Pusdienas Zilupē vai Ludzā

Sarkaņu baznīca – otra nozīmīgākā katoļu svētvieta aiz Aglonas bazilikas. Tajā atrodas Sarkaņu Dievmātes ikona. Sarkaņi atrodas starp Rēzekni un Ludzu un ir viena no senākajām svētvietām Latgalē. Uzkalnā, kur tagad redzams skaists mūra dievnams, bijis senču svētozols, kura zaros kādu rītu tad arī atrasta slavenā Jaunavas Marijas svētglezna.

Atgriešanās Rīgā ap 21.00  

Pieteikšanās ceļojumam  

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājaslapā online rezervācijas sistēmā  vai klātienē mūsu birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā avansa rēķina apmaksas 47,50 EUR apmērā

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot    

Atteikšanās no ceļojuma  

 • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā   

Atlaides un piemaksas  

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 80 EUR 

 • piemaksa par atsevišķu vienvietīgu numuriņu - 15 EUR  

Ceļojuma cenā ietilpst  

 • vieta divvietīgā numurā viesnīcā ar brokastīm

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

 • ekskursija vietējā gida vadībā Piedrujā

 • ekskursija vietēja gida vadībā Zilupē 

Papildus izdevumi  

 • pusdienas Latgaliešu gaumē Piedrujā: 10 EUR (mājas desa ar sutinātiem kāpostiem, krāsnī cepta līdaka, zrazi Radzivila gaumē sutināti krējuma mērcē, tēja/kafija)

 • Laimes muzejs: 3 EUR (pilna)/ 2 EUR (bērni, pensionāri)

 • Ziedojums Pasienes baznīcā ~ 1 EUR

 • Ziedojums par Opuļu svētavota un kapliās izrādīšanu ~ 1 EUR

 • pusdienas Ludzā Latgaļu kukņā - 10 EUR (kāpostu zupa ar jēra gaļu, Ludzas biezputra ar škvarkām, asuškas, tēja) 

Svarīgi - tā kā ļiela daļa ceļojuma notiks pierobežas zonā ar īpašu uzturēšanās režīmu, katram brauciena dalībniekam līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei!