Kur Raunis ar Raunu tiekas - aktīvitāšu cienītājiem dabā

06.11.2021 Brīvo vietu skaits > 8
Cena 30.00 €
Kur Raunis ar Raunu tiekas - aktīvitāšu cienītājiem dabā?v=1638426724

Tuvojas rudens, un šajā vēl siltajā laikā piedāvājam ekskursiju ar pārgājiena elementiem. Dosimies uz Priekuļu pusi, kur izstaigāsim Rauņa un Raunas upes lejteci, kur abu upju krastos atsedzas krāšņi smilšakmens atsegumi. Šis abu upju posms nav īpaši pazīstams plašai publikai, jo upju krastos nav iekārtotas pārgājienu takas “ar ērtībām”. Vairākus kilometrus iesim gar upi, izmantojot tikai meža zvēru iemītas takas. Bet redzamais būs tā vērts. Vairākās vietās nāksies šķērsot arī Rauņa upi, lai turpinātu gājienu pa otru krastu. Pēc gājiena gar upēm, ja būs vēlēšanās, iebrauksim Berlīnē! Pēc Berlīnes apmeklējuma izolēties nevajadzēs   

Kur Raunis ar Raunu tiekas

Pārgājiens atcelts!

Programmā:
7:15 izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai).

Mūsu pārgājiens ir sadalīts divos posmos, un katram tā dalībniekam ir iespēja iziet vai nu abus posmus, vai arī tikai vienu no tiem. Autobuss mūs gaidīs pie Vaives dzirnavām.

I posms (gar Rauni): Rauņa Skaņais kalnsVaives dzirnavas (~ 3 km)
Sāksim savu pārgājienu pie Ķekavas dzirnavu drupām un virzīsimies gar upes krastu pa straumi uz leju. Jau pārgājiena sākumā mūs sagaida visgleznainākie ģeoloģiskie dabas pieminekļi - Ķekavas Alainītis, Paslēpenis (iezis ar ūdenskritumu) un Rauņa Skaņaiskalns (kalns ar atbalsi). Tālāk mūsu maršrutā – Sarkanā piekraste (te Raunis plūst pa sarkanu māla grunti), Meža velve, Krāces iezis, Sesis (pakavveida gleznaina klints upes asā līkumā) un Augstais iezis.

Raunis ir viena no retajām Latvijas upēm, kura ir vīriešu dzimtē. Upe ir 22 km gara, ārkārtīgi ainaviska un strauja. Rauņa kritums uz 1 kilometru ir vidēji 7,7 m. Upe ir ļoti līkumaina un sekla – dziļums nepārsniedz 50 cm līdz 1 m. Gultne ir ļoti akmeņaina, īpaši lejas posmā. Rauņa lejtecē smilšakmens atsegumi sasniedz pat 30 metru augstumu, uz terasēm daudz noslīdeņu. Rauņa upes ieleja ir grūti pieejama, un cilvēku ietekme uz to ir bijusi ļoti niecīga. Posma galapunkts ir Vaives dzirnavas, kas ir labi saglabājies kultūras mantojums.

Vaives dzirnavas - atrodas Priekuļu – Raunas ceļa labajā pusē ļoti gleznainajā Vaives upītes senlejā. Dzirnavu dīķa krastā, kā arī Vaives upītes kreisajā krastā lejpus aizsprostam, atsedzas skaistas devona sarkano smilšakmeņu klintis. Vaives dzirnavas bijušas vienas no nozīmīgākajām apkārtnes dzirnavām. Rudeņos, kad labību veda no malu malām, dzirnavas strādāja dienu un nakti. Dzirnavās ražota arī elektrība apmēram 10 apkārtējo saimniecību patēriņam. Dzirnavas darbojušās līdz 1974. gadam.

II Posms (gar Raunu): Vaives dzirnavasVanderu iezis (6 km)

Raunas upe – viena no skaistākajām Vidzemes upēm. Upes garums 50 km, kritums 183 m (3,6 m/km). Iztek no Slutaiša (Raunaiša) ezera Vidzemes augstienē. Upes posmā zem Vaives ietekas, tās krastos atrodas daži iespaidīgi, krāšņi, bet tūristiem maz zināmi ieži. Ja par Rauni pēdējos gados ir parādījusies liela interese, tad šis Raunas upes posms joprojām ir maz zināms un tikai dažu dabas draugu apmeklēts.   

Raibās klintis (Raibās muižiņas klintis, arī Čūsku iezis) – atrodas Raunas upes labā krasta līkumā. Tās nepārprotami var dēvēt par Raunas upes Skaņo kalnu, jo atbalss efekts ir krietni izteiktāks nekā pie Rauņa Skaņā kalna. Ziemā klintīs veidojas leduskritums.
Trepes iezis – krāšņs smilšakmens iezis Raunas upes līkumā. No tā paveras iespaidīgs skats uz Raunas upi un tālumā vēl samanāmajām Raibajām klintīm.
Vanderu klintis un ala – ap 200 m gara smilšakmens klints, kurā izveidojusies tāda paša nosaukuma ala – Vanderu ala. Viena ieža daļa iegūlusi pie vecupes, bet otra iznāk tieši pie Raunas upes, veidodama krāšņu atsegumu. Arī šajā iezī izplūst diezgan spēcīgas avots, kur;s aukstā ziemā pārvēršas krāšņā leduskritumā.

Berlīne – dažus metrus augsts smilšakmens atsegums ar vairākām nišām Klintis atrodas pie Gaujas vecupes.

! Svarīgi! Tā kā pārgājiens visu dienu norisinās dabā, pašiem ir jāparūpējas par laikapstākļiem un fiziskajām aktivitātēm piemērotu apģērbu un apaviem.

Katrs pats sev sarūpēsim arī sviestmaizes un karstu tēju termosā. Autobuss mūs gaidīs maršruta vidusposmā. Kopējais maršruta garums ~ 9 km (pa šķēršļotu, bezceļa apvidu).

Pieteikšanās ceļojumam

  • Pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu iela 5-4, Rīgā.
  • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 15 EUR apmērā
  • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

  • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
  • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
  • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 25 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

  • tādas nav paredzētas