Ķemeru Nacionālais parks

08.06.2019 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 26.00 €
Uzdot jautājumu
Ķemeru Nacionālais parks?v=1555857762

Šajā maršrutā piedāvājam doties dabā un iepazīties ar dabas takām, kas atrodas Ķemeru nacionālajā parkā. Populārākā un pazīstamākā ir Ķemeru purva dabas taka, bet tā nav vienīgā ko būtu vērts apskatīt nacionālajā parkā. Parks ir unikāls savā ainavu daudzveidībā, kurās pats par sevi saprotams, galveno vietu ieņem mitraines – zemais purvs, augstais purvs, palieņu pļavas utt. Tāpēc aicinām vienu dienu veltīt nacionālā parka iepazīšanai apmeklējot tā dažādas daļas.

Ekskursijas programma:  
8:30 izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

 • Dunduru pļavas – vēl pagājušajā gadsimtā Slampes upei, kas tek cauri šīm pļavām piemita dabiskām upēm raksturīgs līku-loču tecējums, taču tad to meliorācijas rezultātā pārvērta par grāvi... pašlaik Slampes upīte atkal met līkumus cauri pļavām – šeit veikts pirmais upes atjaunošanas projekts Latvijā. Pie tās, aplokā mājvietu raduši savvaļas zirgi un taurgovis. No skatu torņa varēsim vērot upes līkumus un dzīvniekus.

 • Lielā Ķemeru Tīreļa taka (~3,4 km) - takas laipa aizvedīs sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstībā. Uzmanīgi ieskatoties, var ieraudzīt gan kukaiņēdāju augu – raseni, gan dažādus putnus – purva tilbīti, balto cielavu, koku čipsti un tālumā saklausīt dzērves. Takas galā būs skatu platforma, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz purva ainavu mazliet no augšas.

 • Košā Raganu purva sēra dīķu taka mūs aizvedīs uz vietu, kur sērūdens avoti izplūst zemes virszemē, veidodami vairākus dzeltenīgā krāsā iekrāsotus dīķus. Šo interesanto krāsu dod mikroorganismi, kam ir piemērota tieši šāda ar sēru bagāta vide. Šinī vietā ir jūtama izteikta puvušu olu smaka, kas raksturīgs sērūdeņražiem, tomēr pirms raucat degunu atceraties, ka sērūdeņiem piemīt dziednieciskas īpašības. Raganu purva rietumu malā sākas koka laipa, kas ved caur Raganu purvu un aizved līdz sēra dīķiem. Pa ceļam uz dīķiem jums būs iespēja iepazīt augstā purva ainavu.

 • Kaņiera ezera taka - var vērot neparastus skatus – ar visām saknēm izgāzušos kokus, suņu sēņu armijas un visdažādākās dabas veltes, tostarp košās zalktenes, papardes un tiešām iespaidīga izskata piepes. Pa labiekārtotām koka laipām dosimies cauri mežam un zāļu purvam. Taka šķērso arī akmeņu valni, kas, iespējams, ir bijis saistīts ar pilskalnu.

 • Kaņiera pilskalns - Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Šī ir bijusi laba vieta pilskalnam, jo iebrucējiem tur nokļūt noteikti bija grūti – no vienas puses Kaņieris, no otras biezs, turklāt ļoti purvains mežs. Daudzi uzskata, ka šī ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta. Tomēr ir arī leģenda, ka šo vietu, kas atrodas ļoti tuvu jūras līcim, izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem. Tie bijuši ļoti nežēlīgi un nebaidījušies nogalināt, lai gūtu laupījumu. Takas galā atrodas jauka pļaviņa, kurā rīkosim pikniku. Šeit atrodas skatu platforma trīs stāvos, no kuras var pārredzēt Kaņiera ezeru.

 • Kupskalnu dabas taka - Pa koka laipām gar Siliņupes krastu un mežainām kāpām tā ļauj nokļūt plašā smilšu pludmalē pie vecā mola. Ekskursijas nobeigumā jūra.

Atgriešanās Rīgā ap 19.00

! Svarīgi! Tā kā pārgājiens visu dienu norisinās dabā, pašiem ir jāparūpējas par laikapstākļiem un fiziskajām aktivitātēm piemērotu apģērbu un apaviem. Katrs pats sev sarūpēsim arī sviestmaizes un karstu tēju termosā. Autobuss mūs gaidīs katras takas galā.

Pieteikšanās ceļojumam

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs, ir lifts), Rīgā.
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 26 EUR apmērā
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma desmit dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
 • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā desmit dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā 

Atlaides

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 20 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

 Papildizmaksas

 • tādas nav paredzētas