Jūrtaka - Jūrkalnes puse (Rīvas loki, Labrags, Jūrkalne) - aktīvitāšu cienītājiem dabā

11.07.2020 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 30.00 €
Uzdot jautājumu
Jūrtaka - Jūrkalnes puse (Rīvas loki, Labrags, Jūrkalne) - aktīvitāšu cienītājiem dabā?v=1593886813

Pārgājienu gar jūras malu cienītājiem - šis ir piedāvājums tieši jums! Piedāvājam iepazīt vienu no Jūrtakas posmiem apmeklējot un izstaigājot Jūrkalnes pusi.  "Krasta erozija Jūrkalnē mums ir ikdienišķa situācija, īpaši šī vieta pie Labraga, kur brūk visu laiku. Ziemas nav, viss ir mitrs, tāpēc krasts brūk. Ja būtu sals, tad, iespējams, stāvkrasts ziemā nenobruktu. Pēdējo triju gadu laikā jūra ir paņēmusi 20 metrus no krasta"...

Jūrtaka - Jūrkalnes puse (Rīvas loki, Labrags, Jūrkalne) - aktīvitāšu cienītājiem dabā

7:00 izbraukšana no Rīgas (autobusu stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Ainavisks ceļš cauri Kabilei, Kuldīgai un Ēdolei līdz Labragam.

Rīvas loku dabas taka – tā sākas pie Ulmales – Labraga luterāņu baznīcas – virzienā prom no jūras, un vijas augšup un lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi, iespējams vērot krāšņus dabas skatus un augu daudzveidību. Ja paveiksies, var ieraudzīt arī zivju dzenīti vai melno stārķi. Pie takas vairākas vienkāršas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietām, kur apēst līdzpaņemtās maizītes. Takai ir 3 posmi, pirmie divi - katrs 3 km garš, pēdējais – 2 km garš, visu posmu iziešanai plānojam 2,5-3 stundas. Atpakaļ uz takas sākumu – ar autobusu.

Tālāk gar Rīvas krogu dosimies apskatīt gājēju koka tiltu pār Rīvu - tas veidots vienlaiduma atgāžu sistēmas konstukcijā, būvēts 20.gadsimta sākumā kā autoceļa Ventspils - Grobiņa tilts, rekonstruēts 2002. gadā kā gājēju tilts. Netālu no Rīvas ietekas jūrā apskatīsim stāvkrastu, kurš pēdējā gada laikā vairākkārt “iebraucis” jūrā.

Jūrkalnē apskatīsim tās jaunāko lepnumu – dabas koncertzāli Vējturu nams, izcilo dabas vērtību – stāvkrastu un ciemosimies pie atraktīvā Jūrkalnes kalēja Aināra Ruļļa, kura metālkalumi neatstāj vienaldzīgu.

Atgriešanās Rīgā ap pl.21:00

! Svarīgi! Tā kā pārgājiens visu dienu norisinās dabā, pašiem ir jāparūpējas par laikapstākļiem un fiziskajām aktivitātēm piemērotu apģērbu un apaviem. Nepieciešami ērti apavi staigāšanai pa meža taku!

Katrs pats sev sarūpēsim arī sviestmaizes un karstu tēju termosā, jo Jūrkalnes apkārtnes krodziņos brīvdienās var nebūt brīvas vietas. Autobuss mūs gaidīs maršruta galā. Kopējais maršruta garums ~ 10 - 12 km.

Pieteikšanās ceļojumam

  • Pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.
  • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas;
  • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot

 Atteikšanās no ceļojuma

  • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
  • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
  • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

 Atlaides

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 25 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

 Papildizmaksas

  • ekskursija pie kalēja – 2 eur/pers.