Dienvidlatgale - Daugavas loki, Krāslava un Aglona

Cena 36.00 €
Dienvidlatgale - Daugavas loki, Krāslava un Aglona?v=1563281565

Šajā braucienā piedāvājam iepazīties ar skaistākajām vietām Dienvidlatgalē - Daugavas lokiem, Krāslavu un Latgales garīgo centru - Aglonu. Daugavas loki ir skaisti katrā gadalaikā, var tikai priecāties par to, ka mūsu "Atmodas" sākumā izdevās tos nosargāt no apludināšanas. Aglonā apskatīsim baziliku, bet Aglonas maizes muzejā īstas latgaļu saimnieces mums pastāstīs un izrādīs kā top Latgales rudzu maize, kā arī iepazīstinās ar tradīcijām, kas ar to saistītas. 

Dienvidlatgale -Daugavas loki, Krāslava un Aglona

Ekskursijas programmā:
Izbraukšana 7:00 no Rīgas (no autobusu stāvvietas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgrņrva ielā)

Maizes ceptuve Liepkalni „Liepsalas” pie Pļaviņām – kafijas pauze ar iespēju iegādāties maizes ceptuves produkciju - tikko ceptu, karstu, smaržīgu un ļoti garšīgu maizi!

Nīcgales lielais akmens - vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. Tas atrodas dziļi mežā ap 6 km uz austrumiem no Nīcgales dzelzceļa stacijas. Saglabājušies nostāsti, kas vēsta, ka 18. un 19. gs. uz tā plakanās virsmas esot bijis novietots galds un sēdekļi. Kalupes, Līksnas, Vārkavas un citi apkārtējie muižnieki pie akmens pulcējušies medībās, lai atpūstos un “stiprinātos”. Te esot svinēti arī Līgo svētki, un, kā stāsta vecāki cilvēki, uz akmens laukumiņa notikušas dejas.

Dabas parks „Daugavas loki”dabas parkā ietilpst  8 (astoņi) 4-6 km gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loki ir daļa no aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava”, kas 2004. gadā atzīts par NATURA 2000 teritoriju, bet 2011. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. 

Vasargelišķu skatu tornis - 2015. gadā uzcelts 24 m augsts skatu tornis, no kura Rozališķu loks, bet pa labi paveras skats uz vietu, kas bija attēlota uz 10 latu naudas zīmes.

Lielo muļķu ciems - te dzīvo ~ 30 cilvēku, pārsvarā pensionāri.  

Slutišķu vecticībnieku sādža - Slutišķu lauku sēta ir vienīgais vecticībnieku kultūrvēsturiskā mantojuma muzejs Latvijā. Slutišķu sādžā vērojamas zemnieku mājokļu celšanas tradīcijas no 1785. gada.

Krāslava gandrīz neskarta līdz mūsdienām ir saglabājusies 19.gadsimta koka apbūve, kas šai Dienvidlatgales  pilsētai Daugavas krastos piešķir savdabīgu skaistumugrāfu. Plāteru rezidence Krāslavas pils, Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīca. Piemineklis "Māte Latgale raud". Augusta akmens un  piemineklis traģiskajā mīlestības stāstā bojā gājušajam jaunajam muižniekam Jāzepam Karņickim.

Pusdienu pauze Krāslavā

Čertoku (Velnezers) ezers par kuru nostāti vēsta, ka ezera tuvumā nekad nav dzīvojuši cilvēki, ezerā nedrīkst peldēties, ezers bieži maina savu krāsu. Pie ezera bieži vien piemetas "vadātājs" un cilvēks zaudē orientāciju.

Aglonas bazilika - pašreizējā bazilikas ēka un klosteris uzcelti 1780. gadā baroka stilā. To rotā divi 60 m augsti torņi. Baznīcā glabājas gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā svētbilde “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte”. Pastāv uzskats, ka gleznai piemīt dziednieciskas spējas”.

Aglonas Maizes muzejs - muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Ciemiņu uzņemšanai sagatavots teatralizēts uzvedums, tā autore ir pati Vija Kudiņa. Muzejā deg sveces, uz galda māla krūzēs kūp zāļu tēja, uz linu galdauta smaržo rudzu maize.

Atgriešanās Rīgā ap 21.00 

Pieteikšanās ceļojumam 

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online rezervācijas sistēmā  vai klātienē mūsu birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs), Rīgā.

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 36 EUR apmērā

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot  

Atteikšanās no ceļojuma 

 • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • ja jūs atsakāties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā  

Atlaides un piemaksas 

 • ceļojuma cena bērniem līdz 12 gadu vecumam 26 EUR  

Ceļojuma cenā ietilpst 

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi 

 • ekskursija Aglonas bazulikā: 1,50 EUR (pilna)/1,00 (bērni, pensionāri)

 • Aglonas maizes muzejs: 5 EUR (pilna)/ 4 EUR (bērni, pensionāri)


Ceļojuma cena var tikt mainīta atkarībā no EUR kursa un degvielas cenu pieauguma. Ceļojuma cenas izmaiņas neattiecas uz jau rezervētajiem (apmaksātajiem) ceļojumiem.