Vidzemes leduskritumi - dabas objektu cienītājiem

Cena 25.00 €
Vidzemes leduskritumi - dabas objektu cienītājiem?v=1553038953

Klāt ir ziema! Arī Latvijā tā mēdz krāšņi izpausties, pārveidodama mūsu nelielo upīšu ūdenskritumus un avotus. Vasarā tie, bieži vien, izplūst pavisam nemanāmi savu upju vai gravu stāvajos krastos, bet tagad ir pārvērtušies līdz nepazīšanai, kļūdami krāšņi un pamanāmi savos ledus svārkos. Lai to apskatītu, dosimies vienas dienas braucienā uz Vidzemi, kur mūs sagaida neliela pastaiga pa sniegotajām takām, lai tiem piekļūtu. Padomāsim par ziemai paredzētiem, sniega un mitruma drošiem apaviem, siltām zeķēm un cimdiem, kā arī piemērotu apģērbu, ja nu gadījumā paslīd kāja...

Neskatoties uz laikapstākļiem aiz loga, brauciens NOTIKS!
Brauciens izpārdots!

Ekskursijas programmā:

7:00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Kafijas pauze pa ceļam pie Siguldas.

Daudas (Vecdreļļu) leduskritums - leduskritums ziemā veidojas uz Gaujas kreisā krasta pietekas Daudas (arī Lākturu upe) ūdenskrituma, kas tiek uzskatīts par 3-šo augstāko Latvijā (2,4 m). Lai sasniegtu leduskritumu ~ 500 m iesim pa taku gar lauku.

Vizuļu ieža leduskritumi- leduskritumi atrodas Amatas upes krasta iezī. Nesenā pagātnē tika nominēti kā krāšņākie un lielākie Latvijā. Iezis ar leduskritumiem sasniedzams šķērsojot lauku un nolaižoties Amatas ielejā, kopējais ceļa garums ~ 600 - 700 m.     

Kazu gravas leduskritums - leduskritums veidojas ziemā no vasarā praktiski neredzama no kaļķakmeņiem izplūstoša avotiņa ūdens. Leduskritums sasniedzams ejot gar lauka malu un vēlāk pa celiņu nolaižoties Kazu gravā. Gājiena garums ~ 1 km.

Ērgļu (Ērģeļu) klinšu leduskritums - atrodas Gaujas malā, sasniedzams ~ 500 m ejot pa meža taku un nokāpjot pie Gaujas.

Ledala - vienīgais šāda veida veidojums Latvijā. Ala, kas drīzāk ir liela niša, ir ieguvusi savu nosaukumu pateicoties milzīgajam ledus stabam, kas katru ziemu veidojas no tās griestiem pāri tekošā grāvja sasalušā ūdens. Lai nokļūtu alā pie ledus blāķa nepieciešama neliela izveicība.  Lai nokļūtu līdz Ledalai veiksim ~ 1km garu pārgājienu pa šķēršļotu apvidu.

Kraukļkalna ieža leduskritums - leduskritums veidojas  Braslas upes krastā no Kraukļkalna ieža slāņiem cauri tekošo avotu ūdens.

Jāņavārtu leduskritums - šis ir vēl viens leduskritums , kas atrodas Braslas upes ielejā. Tas izceļas ar savu sarkanīgo nokrāsu.

Ja nebūs vēl "vakars uz ezera" un ziemas dienas gaismas apstākļi ļaus, tad ekskursijas nobeigumā apmeklēsim Piķenes kraujas leduskritumu. Ja sāks jau krēslot, iztiksim bez tā.

Ierašanās Rīgā ap 19.00 

Ekskursija paredzēta dabas un nelielu fizisku aktivitāšu cienītājiem. Ieteicami pārgājienam ziemā piemēroti apavi un silts apģērbs! Nodrošināsimies ar siltu tēju termosā un sviestmaizēm somā, pusdienu pauzes kafejnīcās nav paredzētas!

  Pieteikšanās ceļojumam

 • Pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASONA.LV on-line rezervācijas sistēmā, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Elijas ielā 17-356, Rīgā

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 25 EUR apmērā

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgrizta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā, vai izmantot izvēloties citu mūsu ceļojumu 

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 15 EUR 

 • CEĻASOMA.LV pastāvīgajiem klientiem ceļojuma atlaide - 1% par katru jau izbrauktu ceļojumu (ir atrodami CEĻASOMA.LV datu bāzē).  Maksimālais atlaides lielums 10% no ceļojuma cenas.

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

 • nav paredzētas

 

Ceļojuma cena var tikt mainīta uz augšu atkarībā no EUR kursa un degvielas cenu pieauguma. Ceļojuma cenas izmaiņas neattiecas uz jau rezervētajiem (apmaksātajiem) ceļojumiem.