Vidzemes leduskritumi - dabas objektu cienītājiem

19.02.2022 Brīvo vietu skaits > 8
Pirkt ceļojumuCena 35.00 €
Uzdot jautājumu
Vidzemes leduskritumi - dabas objektu cienītājiem?v=1643090457

Klāt ir ziema! Arī Latvijā tā mēdz krāšņi izpausties, pārveidodama mūsu nelielo upīšu ūdenskritumus un avotus. Vasarā tie, bieži vien, izplūst pavisam nemanāmi savu upju vai gravu stāvajos krastos, bet tagad ir pārvērtušies līdz nepazīšanai, kļūdami krāšņi un pamanāmi savos ledus svārkos. Lai to apskatītu, dosimies vienas dienas braucienā uz Vidzemi, kur mūs sagaida neliela pastaiga pa sniegotajām takām, lai tiem piekļūtu. Padomāsim par ziemai paredzētiem, sniega un mitruma drošiem apaviem, siltām zeķēm un cimdiem, kā arī piemērotu apģērbu, ja nu gadījumā paslīd kāja...

Vidzemes leduskritumi programmā:

7:00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Kafijas pauze pa ceļam pie Siguldas.

Ķiparu kaskādes leduskritumi - leduskritumi veidojas  Vējupītes stāvajā gravā no izplūstošā avotu ūdens, veidojot divas iespaidīgas ledus kaskādes. Lai piekļūtu kaskādēm, nāksies nokāpt pa stāvu nogāzi pieturoties pie koku un krūmu zariem. Gājiena garums ~ 1 km. 

Daudas (Vecdreļļu) leduskritums - leduskritums ziemā veidojas uz Gaujas kreisā krasta pietekas Daudas (arī Lākturu upe) ūdenskrituma, kas tiek uzskatīts par 3-šo augstāko Latvijā (2,4 m). Lai sasniegtu leduskritumu ~ 500 m iesim pa taku gar lauku.

Vizuļu ieža leduskritumi- leduskritumi atrodas Amatas upes krasta iezī. Nesenā pagātnē tika nominēti kā krāšņākie un lielākie Latvijā. Iezis ar leduskritumiem sasniedzams šķērsojot lauku un nolaižoties Amatas ielejā, kopējais ceļa garums ~ 600 - 700 m.     

Ķekavņas leduskritums - leduskritums veidojas ziemā no smilšakmeņiem zplūstoša avotiņa ūdens. Viens no skaistākajiem un interesantākajiem Rauņa ielejā. Gājiena garums ~ 1 km.

Ērgļu (Ērģeļu) klinšu leduskritums - atrodas Gaujas malā. Aplūkosim iespaidīgiem leduskritumiem bagātās klintis no Gaujas pretējā krasta. Gājiens ~ 2 km garumā pa meža taku gar upi. 

Ledala - vienīgais šāda veida veidojums Latvijā. Ala, kas drīzāk ir liela niša, ir ieguvusi savu nosaukumu pateicoties milzīgajam ledus stabam, kas katru ziemu veidojas no tās griestiem pāri tekošā grāvja sasalušā ūdens. Lai nokļūtu alā, pie ledus blāķa, nepieciešama neliela izveicība un drosme. Palīgā ņemsim virvi, bet ne visi vēlēsies te  nolaisties. Lai nokļūtu līdz Ledalai veiksim ~ 1,5 km garu pārgājienu pa šķēršļotu apvidu.

Kraukļkalna ieža leduskritums - leduskritums veidojas  Braslas upes krastā no Kraukļkalna ieža slāņiem cauri tekošo avotu ūdens.

Jāņavārtu leduskritums - šis ir vēl viens leduskritums, kas atrodas Braslas upes ielejā. Tas izceļas ar savu sarkanīgo nokrāsu.

Ierašanās Rīgā ap 19.30 

Ekskursija paredzēta dabas un nelielu fizisku aktivitāšu cienītājiem. Nepieciešami pārgājienam ziemā piemēroti apavi un silts apģērbs! Bridīsim arī pa sniegu! Nodrošināsimies ar siltu tēju termosā un sviestmaizēm somā, pusdienu pauzes kafejnīcās nav paredzētas!

  Pieteikšanās ceļojumam

  • Pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASONA.LV on-line rezervācijas sistēmā, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā

  • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 35 EUR apmērā

  • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot 

Atteikšanās no ceļojuma

  • atsakoties no ceļojuma 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgrizta visa iemaksātā summa

  • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

  • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā, vai izmantot izvēloties citu mūsu ceļojumu 

Atlaides un piemaksas

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 25 EUR 

 Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

  • nav paredzētas

 

Ceļojuma cena var tikt mainīta atkarībā no EUR kursa un degvielas cenu pieauguma. Ceļojuma cenas izmaiņas neattiecas uz jau rezervētajiem (apmaksātajiem) ceļojumiem.