Augštaitija - Lietuvas zilo ezeru un zaļo pakalnu zeme

Cena 90.00 €
Augštaitija - Lietuvas zilo ezeru un zaļo pakalnu zeme?v=1643088214

Augštaitija - Lietuvas zilo ezeru un zaļo pakalnu zeme. Taisni te ir meklējams Lietuvas sākums. Senatnē te slējās seno augštaišu pilskalni, zintnieki svētnīcās uzraudzīja svēto uguni, bet upju krastos šalca svētās birzis. Arī mūsdienās šis apvidus izstaro pirmatnējo pievilcību un īpašo enerģiju, senatnes elpa jaušama it visā. Aicinām iepazīt šo Lietuvas novadu mūsu braucienā, pilnā mērā izbaudot atvasaru. Apmeklēsim divu reģionālo parku teritoriju, redzēsim pasakainas vietas un uzzināsim daudz jauna par to kā dzīvo mūsu kaimiņi lietuvieši.

Augštaitija - "Lietuvas zilo ezeru un zaļo pakalnu zeme"

Brauciens atcelts neskaidrās MK ceļošanas ierobežojumu politikas sakarā!  

Programmā:

1 diena – 7:15 Izbraukšana no Rīgas (Turgeņeva iela pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

Birži  – neliela pieturas pauze, lai dotu iespēju iegādāties lietuviešu gaļas un siera izstrādājumus vietējā tirgū.   

Anīkšču reģionālais parks  un Anīkšče

Vorutas pilskalns  - Vēsturē pieminētās karaļa Mindauga galvaspilsētas Vorutas atrašanās vieta precīzi nav noteikta. Viena no lietuviešu vēsturnieku versijām ir, ka tas varētu būt vietējais Šeiminiskiļu pilskalns. Iespaidīgā pilskalna apmeklējums, kura laikā varēsim parādīt savu izveicību un veiklību.

Anīkščiu – atrodas pie Šventojas un Anīkštas upju satekas. Te atrodas viena no vecākajām un lielākajām vīna ražotnēm Baltijā, kur vīns tiek pagatavots no āboliem, vīnogām, melnajām aronijām u.tml. Šeit ražotais upeņu vīns „Voruta”, atzīts par Lietuviešu virtuves nacionālo mantojumu un ieguvis godalgas. Vīnu iespējams iegādāties veikalā. Pusdienu pauze.

Koku vainagu taka - jauns gājēju tilts! Taka 300 metrus gara un 21 metru augsta, uzkāpsim 36 metrus augstajā skatu tornī. Tas būs aprīkots ar liftu, tādēļ piemērots arī ģimenēm ar maziem bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tepat redzams arō otrais lielākais akmens Lietuvā - Puntukas.

Iebraucam Aukštaitijas Nacionālajā parkā, kas ir vecākais Lietuvas nacionālais parks un 3-šais vecākais Nacionālais parks Padomju Savienībā.

Palūše – viens no slavenākajiem ciemiem parka teritorijā ar unikālu koka baznīcu, kas attēlota uz 1 lita banknotēm. Baznīcas atsevišķi stāvošais zvanu tornis atgādina cietokšņa torni. Netālupiemineklis Mikasam Petrauskasam – pirmās lietuviešu operas „Birute” autoram, kas dzimis šajā vietā.

Ladakalnis – kalns, kas slavens ar to, ka no tā virsotnē esošā skatu laukuma redzami 6 apkārtnes ezeri. Ir doma, ka šis kalns ir bijusi seno lietuviešu kulta vieta.

Ginunčiai ūdens dzirnavas – vienīgās ūdensdzirnavas parkā, kurās saglabājies oriģinālais interjers, iekārtas un izstādīti apkārtnē izmantotie darba rīki. Iespēja pabradāt un atveldzēties dzirnavu aizsprosta straumē.

Senās Biškopības muzejs – vieta, kuras veidošanā izmantota vecākā parka teritorijā esošā lauku māja. Muzejā izstādīta ekspozīcija par biškopības attīstību Lietuvā no viduslaikiem līdz mūsdienām, dažādos laikos izmantoto stropu paraugi, kā arī bagātīgs koka skulptūru klāsts.

Nakts viesnīcā divvietīgos/trīsvietīgos numuriņos ar labierīcībām.  

2 diena – Brokastis viesnīcā

Šakotis izgatavošana - piedalīsimies tradicionālā lietuviešu konditorijas izstrādājma "šakotis" izgatavošanas procesā, kā arī pieliksim savu roku tā tapšanā. Nobeigumā ēdīsim to kas pašiem sanāks  

Zarasai – viena no ekoloģiski tīrākajām Lietuvas pilsētām, kas izvietojusies romantiskā Zarasas ezera krastā, Sēļu laukums, Sv. Marijas debesīs uzņemšanas neobarokālā baznīca. Skatu laukums pie Zarasai ezera.

Stelmuže – apdzīvota vieta tikai 1 km attālumā no Latvijas robežas, kurā atrodas lielākais Lietuvas dižozols – Stelmužes ozols ~ 1500 gadus vecs, augstums 23 m, resnums 4 m.Stelmužes Svētā krusta baznīca – unikāla 17. gadsimta koka baznīca, kas celta tikai cirvja palīdzību neizmantojot naglas. Baznīcā unikāls sienu un griestu gleznojums, ozolkoka altāris. Stelmužes vergu tornis – vieta, kur turēti nogrēkojušies dzimtcilvēki.

Rokišķi – Neatkarības laukums ar Neatkarības pieminekli, sarkano ķieģeļu Sv.Mateja baznīca un grāfu Tīzenhauzenu muižas ansamblis. Muižas ēkā iekārtots muzejs, kurā saglabājušās autentiskas mēbeles un sadzīves priekšmeti 19.gs. Pilsētā atrodas arī Rokišķu piena kombināts, kurā ražo Rokišķu sieru, ko pazīst pat ASV. Pusdienu pauze.

Mājupceļš uz Latviju.

Atgriešanās Rīgā ~ 20:00 

Pieteikšanās ceļojumam 

 • iegādāties celojumu var mūsu online rezervācijas sistēmā, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4 (100 m no pieturas Āgenskalna tirgus), Rīgā
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 45 EUR avansa iemaksas
 • atlikusī summa jāiemaksā ne vēlāk kā 3 dienas līdz brauciena datumam
 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot  

 Atteikšanās no ceļojuma  

 • atsakoties no ceļojuma 10 dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa
 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu
 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā  

 Atlaides un piemaksas  

 • ceļojuma cena bērniem līdz 15gadu vecumam 80 EUR  
 • piemaksa par vienvietīgu numuru 15 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst  

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
 • naktsmītnes ar brokastīm
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

  Naktsmītņu raksturojums   

 • viesnīca/viesu nams - divvietīgas un trīsvietīgas istabiņas ar brokastīm;
 • labierīcības - duša, tualete numuriņā   

 

Noderīga informācija un papildu izmaksas 

 • Koku vainagu taka: 1,00 EUR

 • Bitenieku muzejs: 4,00 EUR/ 2,00 RUR (pensionāri, skolniieki)

 • šakotis izgatavošanas paraugstunda un degustācija: 5 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

 • LR pilsoņa/nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19.novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām vai derīga ID karte;
 • Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai!