Žemaitijas mozaīka

Cena 30.00 €
Žemaitijas mozaīka?v=1544617901

Žemaitija ir viens no Lietuvas pieciem novadiem. Iespējams, ka īpaši izceļams ir tas fakts, ka Žemaitija bija pēdējā vieta Eiropā, kur tika ieviesta kristīgā ticība, bet pašlaik tur atrodas vairākas ļoti nozīmīgas svētvietas uz kurām reliģisko svētku laikā dodas svētceļnieki no visas Lietuvas. Žemaitijas galvaspilsēta ir Telši, kuros tiek ražots viens no garšīgākajiem lietuviešu sieriem “Džiugas”, bet pilsētas uz Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras atrodamas visā pilsētā. Žemaitijā atrodas lielākais Lietuvas akmens, senas baltu kulta vietas un žemaišu pilskalni – to un daudz ko citu mēs piedāvājam apskatīt šajā braucienā.     

7.30 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Šatrijas kalns (228 m) - sena baltu kulta vieta un pilskalns vienlaikus. No kalna paveras plašs skats uz apkārtni, no tā labos laikos redzami gan Telši, gan cits varens Žemaitijas kalns – Medvegalis. Ar Šatrijas kalnu saistās leģendas par raganām, kas te pulcējušās Līgo naktī.. pat viduslaiku tiesu dokumentos esot fiksēti šādi gadījumi. Baltu vienības dienā - 22. septembrī - Šatrijas kalnā un apkārtējos pilskalnos tiek iedegti ugunskuri – Baltu vienības ugunis.

Telši  – Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem Mastis ezera krastos. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās Telšios upītes, kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Siera nama “Džiugas” restorāns, kurā tiek piedāvāts iegādāties šo par Žemaitijas lepnumu kļuvušo cieto sieru “Džiugas”. Šeit tiek gatavots lielisks cietais siers Džiugas, kurš nosaukumu ieguva par godu leģendārajam milzim.

Žemaišu kalvarija – neliela apdzīvota vieta pie Varduvas upītes, kas izvietojusies uz sena kuršu pilskalna gleznainā, ezeriem un leģendām apvītām vēsturiskām vietām bagātā Žemaitijas nacionālā parka ziemeļaustrumos. 1619. gadā uz Svētā Jāņa Kristītāja kalna (sens kuršu pilskalns) bīskaps Tiškēvičs uzcēla kapelu, kas kļuva par pamatu vēlāk dominikāņu izveidotajam Krusta ceļam, kas garuma ziņā precīzi atbilst Kristus ceļam uz Golgātu Jeruzalemē – Via Dolorosa.   

Barstīču (Puokes) dižakmens  – lielākais Lietuvas akmens. Akmens izmēri tiešām iespaidīgi: garums – 13,4 m, platums – 7,5 m, augstums – 3,6 m. Akmens sver 680 tonnas.

Mosedis – vēsturiski senās kuršu zemes Ceklis teritorija. Te Bārtavas upes krastā uz kalna ir slējies kuršu pilskalns. Pilsēta jau kopš padomju laikiem ir bijusi slavena ar vietējā daktera Vaclova Inta aizraušanos – akmeņu vākšanu. 50 gadu laikā Vaclovs Ints ir savācis pāri par 150 000 dažāda lieluma akmeņu, kas izvietoti pa visu pilsētu – viņa privātmājas dārzā, uz ielas, pilsētas centrālajā laukumā, bet Bārtavas upes krastā pie vecajām ūdensdzirnavām ir iekārtots Akmeņu muzejs.

 Atgriešanās Rīgā ~ 21.00

 Pieteikšanās ceļojumam

 • pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā, mūsu mājas lapā: www.celasoma.lv , klātienē, Elijas ielā 17-356, Rīgā vai pa telefonu: 26 444 119

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un piestādītā rēķina apmaksas 30 EUR apmērā

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot


Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma līdz 10 (desmit) dienām pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā


Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 25 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss atkarībā no grupas lieluma) ceļojuma laikā
 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Ceļojuma cenā neietilpst 

 • ieejas maksa Mosedis akmeņu muzejā: 3,00 € / 1,00 € pensionāriem, skolniekiem;
 • pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
 • veselības apdrošināšana (var iegādāties CEĻASOMA.LV birojā, vai internetā rezervējot ceļojumu) 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

 • LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām;
 • Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai! 

 

Ceļojuma cena var tikt mainīta atkarībā no EUR kursa un degvielas cenu pieauguma. Ceļojuma cenas izmaiņas neattiecas uz jau rezervētajiem (apmaksātajiem) ceļojumiem.

 

Skatīt komentārus (0)
Pievienot komentāru
Nav pievienots neviens komentārs!

Adrese:   Elijas iela 17-356 (3 stāvs), Rīga, LV-1050

Tālrunis: +371 26 444119, 27531959

TATO numurs: TATO 2017-2

Nosūtīt ziņu

Facebook Draugiem