Uz “Ķiploku festivālu” Kuremā

Cena 35.00 €
Uz “Ķiploku festivālu” Kuremā?v=1534428669

Mums ir vīna svētki Sabilē, mūzikas festivāli, nēģu svētki Carnikāvā, bet igauņiem Ķiploku festivāls!   Igauņiem tā nu jau ir iemīļota tradīcija un daudzi šo pasākumu gaida ik gadu – lai satiktos ar paziņām, iepirktos vietējo ražotāju tirdziņos, karinātu ķiploku virtenes, izdejotos pie šlāgermūzikas un vakara noslēgumā uzzinātu – kurš tad šogad izaudzējis vislielāko ķiploku Igaunijā.

Kad ķiploku audzētāji sapulcējas, tie līdzi ved arī savu veikumu – dažādos veidos pagatavotus ķiplokus, no kuriem iznākuši gardi produkti. Piemēram, marinēti ķiploki, fermentēti ķiploki, ķiploku čipsi, pulveris, džems un pat melnie ķiploki. Melnie ķiploki visnotaļ ir viena no interesantākajām delikatesēm – tie cepti zemā temperatūrā 21 dienu un pēc izskata atgādina lakricas gabaliņus. Bet viena no interesantākajām lietām ir festivāla oficiālais gardums – ķiploku šokolāde. Aicinām uz 10. Ķiploku festivālu Kuremā!

1.diena: 7.00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijas Turgeņeva ielā).

 • Karksi ordeņa pilsdrupas – Karksi ieleja ir viena no skaistākajām un ievērojamākajām Viljandimā zemes vietām. Braucot pa ceļu, virs Karksi ezera acu priekšā pēkšņi iznirst Karksi pilskalns. Tiek uzskatīts, ka pirms šo vietu iekaroja bruņinieki, kalnā, dabas aizsargāts, atradās igauņu cietoksnis. Apskatīsim 13.gs. Ordeņa pils drupas, Sv.Pētera Baroka stila baznīcu un feldmaršala Līvena kapliču, kas celta 1730.gadā. Un, protams, skaists skats uz apkārtni no pilskalna.

 • Viljandi – šī fantastiskā pilsētiņa, kas atrodas Dienvidigaunijā, blakus ezeram, kur radusies latviešiem ļoti populāras dziesamas melodija, glabā iespaidīgas pilsdrupas, kas reiz bijušas Livonijas ordeņa pils. Tuvumā esošā ezera skaistās ainavas un koka arhitektūra Viljandi padara par iemīļotu vietu gan dabas, gan kultūras mīļotājiem. Izstaigāsim pilsētas veco daļu savā maršrutā aplūkojot pilsdrupas, pilsētas simbolu – kājnieku tiltiņu, pieminekli Igaunijas armijas virspavēlniekam Laidoneram un citas vietas.

 • Peltsamā – līdz 1917. gadam saucās Oberpālen ir slavena ar savu pili, kuru no 1570. – 1578. gadam kā savu rezidenci izmantoja Livonijas karalis Magnuss, vīna ražotni, kurā no vietējām ogām (upenēm) joprojām tiek ražots pirmskara Igaunijas prezidenta K.Petsa iemīļotais vīns, kuru dēvē par Prezidenta vīnu un rozāriju, kurā tiek audzētas ~ 900 rožu šķirnes. Pēdējās gan visā krāšņumā ir aplūkojamas tikai ziedēšanas laikā. 

 • Kuremā “Ķiploku festivāls” – dažādos veidos pagatavoti ķiploki, no kuriem iznākuši gardi produkti -  marinēti ķiploki, fermentēti ķiploki, ķiploku čipsi, pulveris, džems un pat melnie ķiploki. Ķiploku šokolāde! Folkloras grupu uzstāšanās, danči un un lielā andele. Diemžēl uz nakti palikt nevarēsim ...

Ierašanās Rīgā ap 21.00

Pieteikšanās ceļojumam

 • iegādāties ceļojumu var mūsu on-line rezervēšanas sistēmā mājas lapā www.celasoma.lv vai arī klātienē mūsu birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs).

 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc līguma noslēgšanas un 17,50 EUR avansa iemaksas

 • atlikusī summa – 17,50 EUR jāiemaksā dienas līdz brauciena datumam

 • ja iemaksas nav izdarītas laikā, firma patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš nebrīdinot

Atteikšanās no ceļojuma

 • atsakoties no ceļojuma 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jums tiek atgriezta visa iemaksātā summa

 • atsakoties no ceļojuma mazāk kā 10 (desmit) dienas pirms tā sākuma, jūs zaudējat visu iemaksāto summu

 • visu iemaksāto summu iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā

Atlaides un piemaksas

 • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 30 EUR 

Ceļojuma cenā ietilpst

 • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

 • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

 • nav 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

 • LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām:

 • Latvijas pilsoņa ID karte, kas derīga līdz ceļojuma beigām;

 • pases, kas izdotas līdz  2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai!

 

Ceļojuma cena var tikt mainīta atkarībā no EUR kursa un degvielas cenu pieauguma. Ceļojuma cenas izmaiņas neattiecas uz jau rezervētajiem (apmaksātajiem) ceļojumiem.

Skatīt komentārus (0)
Pievienot komentāru
Nav pievienots neviens komentārs!

Adrese:   Elijas iela 17-356 (3 stāvs), Rīga, LV-1050

Tālrunis: +371 26 444119, 27531959

TATO numurs: TATO 2017-2

Nosūtīt ziņu

Facebook Draugiem